Cesty domů 196. díl – Protijed

Rudolf s Petrem se nevzdávají svého nápadu naposledy vylézt na Roháč. Po nutném tréninku na zahradě se vydávají zdolat tento kopec. Každý z nich má však rozdílnou představu, jak se tohoto úkolu zhostit. Petr hodlá k výstupu využít delší, zato bezpečnou cestu, ovšem Rudolf je ve svém lpění na přímé trase neoblomný. Nejsou přeci nějaké bábovky, aby nepokořili nástrahy Roháče. Jenže zhoršující se počasí je proti nim. Celá rodina trne hrůzou a na klidu jim nepřidává ani hlášení horské služby. Ta narazila na zraněného muže. Je to snad Petr nebo Rudolf? Či jde jen o pouhou náhodu a oba jsou naprosto v pohodě?

Příliš klidný den nečeká ani na Honzu. Zatímco si užívá návštěvu s dvojčaty na lékařské prohlídce, s pozadí je sleduje Petra. V okamžiku, kdy si jí Bára všímá, začíná v Honzovi vřít vztek. Nejraději by tuhle holku našel a pořádně jí vysvětlil, aby si s ním nezahrávala. Ovšem k tomu nedostává příležitost, ona si nachází jeho, aby předvedla další naprosto podivnou řeč. Honza na rozdíl od Vejnara není schopen svůj vztek kontrolovat. Vyprovokovat ho, je přesně to, oč Petře v tuto chvíli šlo. Roztěkaným policistům na rozloučenou dává piluli s konstatováním, že se jedná o protijed. Honzu okamžitě polévá obava o dvojčata a spěchá za nimi.

Ač v této vypjaté chvíli na sobě Vejnar nic nedával znát, má tohohle hraní již dost. Nejraději by se vrátil k řešení nudných hospodářských deliktů. Soudek ve snaze odlehčit napjatou atmosféru přináší skleničku něco ostřejšího. Když už mu tu lahvinku dali, tak by jí měli použít. Jenže Vejnar si není vědom, že by svému nadřízenému cokoliv dávali. A jelikož má alkohol divnou chuť, je nasnadě opatrnost. Co když to má nějakou souvislost s Petrou a v alkoholu byl opravdu nějaký jed?

Comments are closed.